Svet-Stranek.cz
Fanklub Toma Wizarda
Záhady Toma Wizarda

Zde budou uvedeny všechny díly.:Fanklub Toma Wizarda

Zde budou uvedeny všechny díly.

23.2.2009
Žili u nás lidožrouti ?
Když Honza Vrabec objeví ve sklepě mezi starým haraburdím zápisky s rodokmenem svých vzdálených příbuzných, netuší, co pro něj tento nečekaný nález může znamenat. Zápiskům sice nerozumí, protože jsou psané německy, ale když pak u nich objeví poznámku své prapratety o tom, že kdysi dávno jeden z jejích vzdálených příbuzných mohl být kanibal čili lidožrout, úplně ho to vyděsí. Kdyby se to totiž prokázalo, znamenalo by to, že má s tím něco společného i Honza samotný! Vždyť nakonec je to tak trochu i jeho příbuzný, byť velmi vzdálený, protože údajně žil někdy v 16. století. Jako správný pátrač po záhadách minulosti ale Honza ví, že všechno je třeba nejprve důkladně a s chladnou hlavou prověřit. Je totiž vůbec možné, aby u nás kdysi žili lidožrouti? A co se vůbec píše v těch německy psaných zápiscích, které našel ve sklepě? Na tyto otázky musí Honza najít odpovědi ze všeho nejdřív, aby zjistil, jestli na tom všem může být vůbec něco pravdy.


2.3.2009
ALOIS URLICH-český upír ?
Honza potká před kinem svoji kamarádku Jitku. Jitka je nešťastná, nechtějí ji pustit na film o Drákulovi. Tolik by si přála vidět skutečného upíra. Jakým by byl Honza záhadologem, kdyby nenašel pro Jitku okamžité řešení. Kvůli upírovi přeci nemusí do kina a dokonce ani za hranice. Upíři přece žili i u nás... Například takový Alois Ulrich - správce velkostatku Žďár. Ten pil svým poddaným krev za života... a pokračoval v tom i po smrti. Strašil a děsil každého, koho potkal. Přijde Honza na tajemství českého upíra a splní Jitčina očekávání? A nehrozí Ulrichovo nebezpečí i nám, lidem 21. století?


9.2

JÁ NECHCI BRÝLE ! aneb optická historie.


Malá Jitka seznámí Honzu se svojí kamarádkou Johankou. Ta má problém - bude muset nosit brýle, které nechce. Honza chce Johanku potěšit a rozhodne se pro ni vypátrat všechno o vzniku a historii brýlí. Záhy ale pochopí, že zjistit, jak to vlastně bylo s brýlemi, dnes tak běžnou součástí našeho života není zrovna jednoduché. Sehnat odborníka přes původ brýlí je totiž pěkně tvrdý oříšek. Zkušený záhadolog se ovšem nevzdává, a tak se Honza po usilovném pátrání dozví pro Johanku o minulosti brýlí snad skoro všechno a ještě něco navíc.